Повечето родители се стремят да отгледат щастливи, разчитащи на себе си, мотивирани, състрадателни и самомотивирани деца. Нормално е да чувстваме, че винаги трябва да правим повече, за да постигнем това, независимо дали купуваме възможно най-много образователни играчки, записваме ги в няколко извънкласни дейности или ги учим на дълъг списък от неща, за да не изостанат. Междувременно детето ви може да научи повече от прости учебни дейности или просто като си играе с вас, отколкото предполагате. Дори любимите игри на вашето дете може в крайна сметка да загубят очарованието си за вас двамата, когато играете с тях. Когато старите практики започнат да стават монотонни, опитайте тези прости дейности.
1. Езикови игри
Търсете рими и поезия, които експериментират с езика. Създавайте игри за отгатване по време на хранене. "Мисля за животно. То има способността да галопира и можете да го яздите. Какво е това?" Редувайте се да задавате подобни гатанки. Това ще подобри техните езикови умения.
Още: Остарели фрази, които вредят на майките
2. Създайте музей
С малко креативност и няколко основни консумативи вие и вашето дете може да създадете музей у дома. Покажете на детето си как да използва кутии за обувки, малки буркани или картонени опаковки за яйца, за да организира колекциите си в тематични дисплеи, ако е натрупало малки съкровища през годините, като копчета, камъни, черупки или играчки динозаври. Насърчавайте децата да предлагат „обиколки“ на собствения си музей на гостите, за да им помогнат да развият езиковите си умения и да им помогнат да идентифицират своите съкровища, което е страхотен метод за подобряване на писането и разпознаването на писма. (Виртуалната обиколка на музей също може да бъде забавен подход за започване на дискусии за изкуство и история с малки деца, докато ги обучавате у дома.
3. Направете хранилка за птици
Ето две лесни опции за хранилки за птици "направи си сам", за да поканите допълнителни пернати другари във вашия двор. Необходими са птичи семена, фъстъчено масло, нарязана тоалетна хартия или ролки хартиени кърпи, портокал/грейпфрут и канап. Първата хранилка се прави чрез разпръскване на птичи семена върху контейнер с ръбове, като форма за пай или чиния. След като помогнете на детето си да намаже леко външната част на хартиените ролки с фъстъчено масло, накарайте го да оваля покритието от фъстъчено масло в птичето семе, докато се покрие напълно. Хранилките могат да бъдат окачени с канап или директно върху клоните на дърветата.
Още: За родители: 15 съвета как по-спокойно да отглеждате детето си
4. Ангажирайте децата в ежедневните си дейности
Задачите или практическите житейски умения са всичко друго, но не и "задачи" за децата. Те искат да участват в ежедневните ни дейности. Помолете ги да извадят домати от хладилника или да ви донесат нещо. Попитайте ги за правилното разположение на картината. От решаващо значение е те да се чувстват ангажирани. Правейки това, те получават чувство за отговорност и шанс да усетят, че дават принос за дома.
5. Включете ги в градинските задачи
Работата в градина е чудесен начин да преподавате природни науки и математика, като същевременно оставяте децата си да се наслаждават на чист въздух. Помолете ги да започнат да броят дните в календара, за да наблюдават растежа на растенията, да измерват водата в лейката, да броят семената и да си водят бележки. (Можете да създадете градина на перваза на прозореца си, ако нямате заден двор).
Още: Как да възпитаваме децата си, без да крещим