Представите ни за Дубай винаги се свързват с един супер модерен и луксозен град, в който всичко е възможно и позволено. Дали наистина е така? Ето някои любопитни моменти, които са известни на малцина за младите майки и бременните, които живеят в града на мечтите.
1. Раждането няма как да се случи преди 9-я месец след сватбата
Ако една жена е бременна без да е омъжена или раждането се случи преди 9-я месец след сватбата, я чака затвор. Единственото изключение от това правило е раждането да е преждевременно.
2. Не е проблем жената да е бременна от друг, ако е омъжена
Това в момента не е проблем в Дубай, стига съпругът да не реши да повдигне обвинение срещу жена си.
3. Частните болници приличат на луксозни хотели
Бременните дами, които си имат официални съпрузи и нормална бременност, могат да се наслаждават на лукса на частните болници. Там не липсва нищо – има фонтани, палми, огромни телевизори, невероятно меню и място за бъдещия баща.
50 ИНТЕРЕСНИ ФАКТА ЗА БРЕМЕННОСТТА
4. Обикновено лекарите, които се грижат за бременните дами, са жени
За да няма притеснения от страна на дамите, гинеколозите са жени. Логично е бременната да иска да бъде преглеждана от жена, особено в ислямска страна.
5. Използва се масово помощта на дулите
Почти всяка бременна жена има на разположение дула, особено тези, които не могат да разчитат на помощта на семейството. Дулите са подготвени да помагат на бременната жена, а след това и на младата майка непрекъснато в грижата за бебето.
6. Бременните в Дубай са податливи на изгаряне
Тъй като в Дубай е изключително горещо между 10 и 17 часа, бременните трябва да избягват да стоят на открито не само заради горещината, но и заради опасността дамата да получи лошо слънчево изгаряне.
7. Новородените стоят при своите майки
Смята се, че бебетата по-бързо се свързват с майките си, когато са с тях от самото начало. Както вече казахме, дори съпрузите могат да са до родилката в болницата.
6 МИТА ЗА БРЕМЕННОСТТА, В КОИТО ВСЕ ОЩЕ ВЯРВАМЕ
8. Не се препоръчва купуването на сладолед за бременните
Въпреки че бременната жена си похапва, пазаруването на сладолед от магазинчета на улицата не се препоръчва. Според жителите на Дубай, за направата на този сладолед не се използва чиста вода, а това е опасно за бебетата.
9. Актът за раждане е на арабски
Всички бебета, родени в Дубай, получават акт за раждане на арабски. Изисква се допълнително заплащане, ако майката иска да има акт за раждане и на друг език.
10. Кърменето в Дубай се поощрява
Кърмещите майки могат да разчитат на специално оборудвани стаи за кърмене във всеки мол.
11. Задължително трябва да имат медицинска застраховка
Раждането може да струва много, ако бременната жена няма медицинска застраховка. Тя е нужна и да се провеждат редовно консултациите по време на бременността.
12. Въпреки че са родени в Дубай, бебетата може и да не са с арабска националност
Ако бащата не е жител на ОАЕ, бебето не е с арабска националност.
13. Провеждат се много медицински прегледи
Прегледите на бременните са на всеки две седмици.