В началото на юли краставиците се нуждая от специални грижи, за да увеличат добивите им и времето на плододаване.
Поливане
След цъфтежа започва етап, в който краставиците изискват голямо количество вода. И тук е важно да се прилага поливане в близост до корена и върху листата. Препоръчително е да ги редувате, така че краставиците да получат нужното количество влага. В първия случай поливането се извършва сутрин, а във втория - вечер.
За 1 квадратен метър трябва да се изразходват около 10 литра вода. Към нея могат да се добавят и различни торове.
Почвата около краставиците трябва да се навлажни в дълбочина 20 сантиметра, с радиус 15 сантиметра.
Важно правило: при поливане кореновата шийка трябва да остане суха. Много градинари пренебрегват това правило.
Торене с правилния тор
Подхранването през юли е насочено към укрепване на растенията и формиране на имунитет срещу различни болести и вредители. Също така, торенето ще удължи плододаването на културата.
През юли си струва да избирате торове разумно. Някои градинари предпочитат азот, но това е грешка. През юли растителната маса не трябва да се увеличава. Ако това се случи, реколтата ще пострада. Важно е да се прилага поташ и фосфатни торове.
В началото на юли можете да приложите нитрофоска - една супена лъжица на 10 литра вода.
Мулчиране
Мулчът ще задържи влагата в почвата и ще намали плевелите.
Правилно бране на краставиците
И тук мнозина ще бъдат изненадани, но брането на краставиците също има отношение към продължителността на плододаването.
Не обръщайте листата им по време на тази процедура. В противен случай те ще изразходят много енергия за връщането си в правилната позиция спрямо слънчевите лъчи.
Важно е при брането на краставиците да се откъсне и дръжката им.
Ако при изпълнението на процедурата се нарани част от растението, то тя трябва да бъде отстранена, защото може да започне гниене.
Брането на краставици трябва да се извършва на всеки 3 дни. В противен случай ще се скъси значително периодът на плододаване.