Добрата новина е, че разводите намаляват. Лошата е, че проучванията показват, че 6 от 10 двойки са нещастни.
Казват, че ако бракът ви продължи повече от 10 години, той вероятно ще продължи завинаги, защото точно толкова време е нужно, за да преодолеете борбата за власт. Да се научите как и кога да правите компромиси ефективно може да бъде разликата между оцеляването на връзката и блаженството в отношенията с партньора.
Вижте още: Ако той прави тези 4 неща, значи има страх от обвързване
Днес ще ви представим 4 начина как да правите компромиси, без да потъпквате собствените си нужди.
1. Бъдете тихи и се съсредоточете върху себе си
Независимо какво искате да постигнете в отношенията си, първият човек, с когото трябва да работите, сте самите вие. Хубаво е да намерите време, в което да останете сами, без никакви устройства, и да наредите мислите в главата си - какво точно искате в отношенията и какви компромиси сте готови да направите в тяхно име.
2. Определете вашите нужди срещу желания
Нуждата е нещо, с което няма и не можете да правите компромис. Вярно е, че връзките са пълни с компромиси, но ако нуждите ви не бъдат удовлетворени, ще се почувствате гадно, негодувание ще се натрупа и самочувствието ви ще пострада. За щастието и на двамата партньори е от изключителна важност те да са наясно със себе си.
Ето няколко прости примера:
- Имам нужда от секс.
- Имам нужда да споделяме една и съща религия.
- Имам нужда от отговорен партньор.
- Имам нужда от половинка, която да споделя моите убеждения за живота.
3. Взаимоотношенията са двупосочна улица
Поговорете с партньора си и за неговите нужди. Къде се синхронизират вашите нужди, съвместими ли са? Възможно е този разговор да стане емоционален. Ако е така, отдръпнете се, дишайте и предложете да поговорите отново, когато всички са спокойни. С други думи, не реагирайте, а действайте!
4. Съсредоточете се върху сътрудничеството, а не върху компромиса
Не гледайте на отношенията си като на болни, сякаш имат нужда да бъдат лекувани. Напротив, трябва да приемате връзката си като здрава. И двамата партньори трябва да се опитват да я надграждат. Най-важното е да не се затварят сами в проблемите си, а да не спират да общуват и да търсят решенията заедно.