Името Елеонора има няколко версии за значението и произхода си. Най-популярната теория е, че то има гръцки произход. Елеонора се формира от гръцката дума "елеос", което означава "милост", "състрадание". Името се тълкува като "милостива" или "състрадателна". Друга версия е, че името има еврейски произход, като е образувано от две думи – "Бог" и "светлина". Литературният превод на името Елеонора би могъл да е "Бог е светлина". Според трета версия, името Елеонора идва от френското име Алинор, което се състои от две части "али" ("другата, чужда") и "нито" (отрицание на нещо). Ето защо, името Елеонора, може да се преведе като "нечужда", в смисъл на "своя". Други считат, че Алинор произлиза от немското Алденордис – това име съдържа в себе си две думи "стар" и "север". Това име в Средновековието е било много популярно сред европейските монархически династии.
Елеонора създава аура на мистерията около себе си. Тя е рационална и последователна, доверява се на логиката и на интуицията си при вземането на решения. Тези способности ѝ помагат да разбира хората добре, да забелязва различни детайли и да не предприема необмислени действия.
Повечето я определят като нарцистична, егоистична, принципна и педантична жена, но в действителност не е точно така. Просто Елеонора умее да крие чувствата си. Притежава богат вътрешен свят, в който външен човек е почти невъзможно да проникне. Една от тайните на Елеонора е нейната сантименталност. На много малко хора позволява да я видят, когато плаче. Зад материалността ѝ стои фина душа, която иска разбиране, топлина и ласка. Даже да не го показва, тя се притеснява за всичко, което се случва. Елеонора съвместява в себе си две противоположности: тя е алтруист и егоист.
Малката Елеонора е много сладко момиченце, което се превръща в капризна принцеса, като причина за това е обожанието, с което е обградена. Но още като дете е сдържана в емоциите си – не споделя чувствата си с родителите и връстниците си, смятат я за затворена.
В младостта си е мечтателно и сантиментално момиче, което се разочарова, когато реалността, която е измислила, не съвпада със съществуващия свят. Елеонора обича да бъде необичайна и се стреми да стане част от групи и общности, които споделят същите идеали или вярвания като нея. Първоначалното ѝ критично, скептично отношение към абсолютно всичко и склонността ѝ към независимост на преценката могат да станат причина за самотата ѝ.
Придирчива е при избора на контакти, но в същото време не е склонна да се затваря в себе си, а напротив, тя е изключително общителна – така се себеизразява и обменя идеи.
Често жените, които носят това име, проявяват снобизъм, склонност към надценяване, леност и съзерцателност, което ги затруднява в търсенето на своето житейско предназначение, но стремежът към материално благополучие ги подтиква към действие. Елеонора умее успешно да избира подходящия момент за сериозни действия. Ако по някакви причини решаването на даден житейски проблем стигне до задънена улица, става неуравновесена и нервна.
В работата си тази жена е перфекционист. При това е успешна, в състояние е да постигне желаното и го прави толкова лесно, че мнозина дори ѝ завиждат. Често се случва да избере първоначално една професия, а да практикува друга - където може да изрази всички свои идеи.
Елеонора има способността да омагьосва и запленява. Тя търси великата любов. В отношенията с противоположния пол може да е капризна и непредсказуема. За семейни отношения предпочита да се обвърже с мъж, който ще бъде нейно допълнение. Той трябва добре да печели, да умее да се приспособява и, разбира се, да не я ограничава. В отношенията с децата често поставя образователни цели по-високо от топлата връзка с детето си.
Ели притежава художествен вкус и способност да се оценява истинската красота. Стриктно се грижи за здравето си, стреми към духовно и физическо съвършенство.