7 знака, че сте избрали правилния човек, с когото да се установите


7 знака, че сте избрали правилния човек, с когото да се установите
Снимка: iStock

Някои хора прекарват целия си живот в търсене на "единствения". Те оценяват потенциалните партньори за химия и съвместимост, като проверяват личностните черти от списъка си и зачеркват хора, чиито житейски цели не съвпадат с техните собствени. Добре установено е, че добрите отношения изискват работа, но намирането на правилната връзка също се нуждае от фокус и отдаденост.

Може да е изкушаващо да влезете във връзка с някой, който отговаря само някои от вашите изисквания, но чакането на човека, който напълно отговаря на това, което искате от партньор, си струва чакането. Признаците, с които сте избрали правилния човек, с когото да се установите, може да не са очевидни в началото, поради което да знаете какво искате от една връзка е от решаващо значение, за да успеете.

Ето 10 редки знака, че сте избрали правилния човек, с когото да се установите.

1. Споделяте удобно мълчание

Желанието да запълните празното пространство с разговор може да бъде силно, особено когато за първи път опознавате някого. И все пак да се наслаждавате на тихата компания един на друг показва, че чувствате сигурност и лекота във връзката си.

Наличието на мълчание в една връзка може да бъде нещо добро, стига това мълчание да не се използва като форма на наказание. Мълчаливото отношение често е индикация за токсична връзка. Когато единият партньор игнорира другия, вместо открито да обсъди как се чувства, те използват мълчанието като оръжие с единствената цел да бъдат отмъстителни. Хладното отношение към партньора ви идва от жестокост, а не от доброта.

И все пак прекарването на качествено време заедно, без да си говорите, е знак, че вашият партньор е правилният за вас. Това показва, че не изпитвате нужда да ги впечатлите; по-скоро можете просто да бъдете себе си с тях. Споделянето на удобно мълчание е знак, че връзката ви е мирна и здравословна и че сте избрали правилния човек, с когото да се установите.

2. Не е нужно да управлявате чувствата им

Когато сте избрали правилния човек, с когото да се установите, не е нужно да контролирате чувствата му. Те имат достатъчно висока емоционална интелигентност, за да знаят, че техните чувства не са ваша отговорност. Не сте зависим от емоционалните им възходи или спадове. Те знаят как да се регулират емоционално и се проявяват в конфликт по спокоен начин, готови и желаещи да говорят.

Въпреки че няма скрит натиск да бъдете техен емоционален пазител, вие все пак работите, за да се утвърждавате емоционално един друг.

Първата стъпка за емоционално валидиране е да ги поканите да ви кажат своята гледна точка за случилото се и как са се почувствали за това. Докато те изразяват как се чувстват, вашата роля е да изслушвате с емпатия и състрадание, без да прекъсвате или да се защитавате.

Ясната и премерена комуникация е ключова част от емоционалното утвърждаване. Важно е да запомните, че утвърждаването на чувствата на партньора ви не означава да ги коригирате. Партньор, който има свои собствени кладенци на емоционална сила, няма да се нуждае от вас, за да коригирате чувствата им, което оставя и двамата свободни да се цените един друг и да засилите споделеното чувство на радост и привързаност.

Вижте още: 4 знака, че някой е предназначен да бъде в живота ви завинаги

3. Можете да им покажете своята странна страна

Не криете своите странности или навици, защото се чувствате напълно комфортно да разкриете кои сте всъщност. В една нездравословна връзка хората са склонни да маскират истинската си същност от страх, че няма да бъдат напълно приети.

Ако действате и се държите по определен начин, така че вашият партньор да ви харесва или обича повече, вие сте влезли в подчинена връзка, а не в автентично здрава... Да имате любовта, която искате, изисква смелост.

Споделянето на вашата непозната страна може да подобри интимността във връзката ви, тъй като ви позволява да бъдете забелязани и дава на партньора ви разрешение също да бъде най-автентичното си аз. Така че, пийте сок от кисели краставички направо от буркана. Пейте романтични балади на вашето куче. Намажете пъпките си с паста за зъби преди лягане, знаейки, че партньорът ви ви обича точно такива, каквито сте.

4. Те уважават семейството ви

Ако вашият партньор покаже, че го е грижа за вашето семейство, това е рядък знак, че сте избрали правилния човек, с когото да се установите. Сливането на семейства е част от влизането в една връзка, която често не се обсъжда открито. Начинът, по който партньорът ви взаимодейства със семейството ви, може да направи или развали връзката ви. Партньор, който игнорира вашите братя и сестри или не се отнася с уважение към родителите ви, по същество показва как те ще се отнасят с вас по пътя.

Ако вашият партньор е правилният човек, той ще обърне внимание на семейната ви динамика и ще види къде се вписва. Ще прояви интерес да опознае членовете на вашето семейство и да създаде отношения с тях, освен с вас. Те ще се грижат за семейството ви, защото са важни за вас, което показва колко внимателни и свързани са те.

5. Смеете се заедно

Взаимоотношенията изискват работа, но те също трябва да бъдат изпълнени с моменти на лекомислие и смях. Проучване от Калифорнийския университет в Бъркли проследява 150 семейни двойки в продължение на 25 години, отбелязвайки техните емоционални взаимодействия. Изследователите установили, че с напредването на възрастта двойките показват повече нежност и хумор един към друг.

Проучването показа, че отрицателното поведение, като критичност и отбрана, намалява с времето, докато положителните поведения, като привързаност и хумор, се увеличават. Въпреки че споровете може да не изчезнат напълно, те биха могли да намалеят, докато партньорите се научават да се приемат с цялото си сърце. Колкото повече се смеете заедно, когато сте млади, толкова по-силна ще стане връзката ви по-късно.

Вижте още: 10 черти на мъжете, които показват истинска лоялност в една връзка

6. Чувствате се като в един отбор

Докато да се разочаровате един от друг е доста неизбежно, вие и вашият партньор трябва да се чувствате като съотборници, а не като противници. Когато спорите, целта не е да спечелите, а по-скоро да постигнете споразумение, което е от полза и за двама ви.

Психологът д-р Джон Готман вярва, че силните взаимоотношения почиват на способността за компромис. Той поддържа, че добрият компромис разчита на това хората да изследват своите ценности и да решат какви са основните им нужди и къде могат да бъдат по-гъвкави. Той вижда основните нужди като нещо, което човек "трябва да има" в една връзка, за разлика от нещо, което "би било хубаво да има".

Компромисът не означава да отстъпите или да се откажете от основните си нужди. По-скоро компромисът означава да сте наясно с областите, в които можете да бъдете гъвкави и да срещнете партньора си по средата. Първата част от установяването на основните ви нужди е да бъдете честни със себе си и да решите на какво да не се поддавате.

Основната идея зад здравословния компромис е, че и двете половини на двойката се отказват от нещо, за да спечелят и двете. Никой компромис не е перфектен, но част от здравата връзка е създаването на баланс между вземане и даване.

7. Можете да водите тежки разговори

Конфликтът е част от интимността с някого. Докато разногласията са напълно нормална част от една връзка, най-важното е как подхождате към тях. Най-добре е да се заземите, да останете отворени и да задавате въпроси за разясняване. Ако започнете разговора от поза на позитивност, тон на състрадание и намерение за искреност, можете да превърнете възприеманата трудност във възможност да разберете по-добре и да развиете отношенията си.

Етикети:
Iwoman.bg

Още от Отношения


Реклама

Много хора се страхуват да кажат какво искат. Ето защо те не получават това, което искат.

Мадона

Най-четени | Най-нови


виж всички виж всички
Реклама